Murata Electronics GJM0335C1E1R0WB01J
Part No.:
GJM0335C1E1R0WB01J
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGJM0335C1E1R0WB01J.pdf
Description:
CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GJM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GJM0335C1E1R0WB01J on Anpu?
3. Are the GJM0335C1E1R0WB01J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GJM0335C1E1R0WB01J?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GJM0335C1E1R0WB01J
Part Number GJM0335C1E1R0WB01J
Manufacturer Murata Electronics
Series GJM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)