Murata Electronics GJM0335C2A180GB01J
Part No.:
GJM0335C2A180GB01J
Datasheet:
AnpuGJM0335C2A180GB01J.pdf
Description:
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0201
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GJM0335C2A180GB01J on Anpu?
3. Are the GJM0335C2A180GB01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GJM0335C2A180GB01J?
Image GJM0335C2A180GB01J
Part Number GJM0335C2A180GB01J
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)