Murata Electronics GJM1555C1H200GB01J
Part No.:
GJM1555C1H200GB01J
Datasheet:
AnpuGJM1555C1H200GB01J.pdf
Description:
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GJM1555C1H200GB01J on Anpu?
3. Are the GJM1555C1H200GB01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GJM1555C1H200GB01J?
Image GJM1555C1H200GB01J
Part Number GJM1555C1H200GB01J
Product Status Active
Capacitance 20 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)