Murata Electronics GR331BD7LP473KW01L
Part No.:
GR331BD7LP473KW01L
Datasheet:
AnpuGR331BD7LP473KW01L.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 450V X7T 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GR331BD7LP473KW01L on Anpu?
3. Are the GR331BD7LP473KW01L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GR331BD7LP473KW01L?
Image GR331BD7LP473KW01L
Part Number GR331BD7LP473KW01L
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)