Murata Electronics GR431B7U2J332JWC2L
Part No.:
GR431B7U2J332JWC2L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGR431B7U2J332JWC2L.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 630V U2J 1206
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GR4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GR431B7U2J332JWC2L on Anpu?
3. Are the GR431B7U2J332JWC2L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GR431B7U2J332JWC2L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GR431B7U2J332JWC2L
Part Number GR431B7U2J332JWC2L
Manufacturer Murata Electronics
Series GR4
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)