Murata Electronics GRM0225C1E9R5BA03L
Part No.:
GRM0225C1E9R5BA03L
Datasheet:
AnpuGRM0225C1E9R5BA03L.pdf
Description:
CAP CER 9.5PF 25V C0G/NP0 01005
Capacitance:
9.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM0225C1E9R5BA03L on Anpu?
3. Are the GRM0225C1E9R5BA03L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM0225C1E9R5BA03L?
Image GRM0225C1E9R5BA03L
Part Number GRM0225C1E9R5BA03L
Product Status Active
Capacitance 9.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)