Murata Electronics GRM022R60J223ME15L
Part No.:
GRM022R60J223ME15L
Datasheet:
AnpuGRM022R60J223ME15L.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 01005
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM022R60J223ME15L on Anpu?
3. Are the GRM022R60J223ME15L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM022R60J223ME15L?
Image GRM022R60J223ME15L
Part Number GRM022R60J223ME15L
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)