Murata Electronics GRM1555C1E102JA01J
Part No.:
GRM1555C1E102JA01J
Datasheet:
AnpuGRM1555C1E102JA01J.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1555C1E102JA01J on Anpu?
3. Are the GRM1555C1E102JA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1555C1E102JA01J?
Image GRM1555C1E102JA01J
Part Number GRM1555C1E102JA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)