Murata Electronics GRM1555C1E361JA01D
Part No.:
GRM1555C1E361JA01D
Datasheet:
AnpuGRM1555C1E361JA01D.pdf
Description:
CAP CER 360PF 25V C0G/NP0 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
360 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1555C1E361JA01D on Anpu?
3. Are the GRM1555C1E361JA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1555C1E361JA01D?
Image GRM1555C1E361JA01D
Part Number GRM1555C1E361JA01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 360 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)