Murata Electronics GRM1555C1H300FZ01J
Part No.:
GRM1555C1H300FZ01J
Datasheet:
AnpuGRM1555C1H300FZ01J.pdf
Description:
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1555C1H300FZ01J on Anpu?
3. Are the GRM1555C1H300FZ01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1555C1H300FZ01J?
Image GRM1555C1H300FZ01J
Part Number GRM1555C1H300FZ01J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 30 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)