Murata Electronics GRM1555C1H471FA01J
Part No.:
GRM1555C1H471FA01J
Datasheet:
AnpuGRM1555C1H471FA01J.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1555C1H471FA01J on Anpu?
3. Are the GRM1555C1H471FA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1555C1H471FA01J?
Image GRM1555C1H471FA01J
Part Number GRM1555C1H471FA01J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)