Murata Electronics GRM1555C1H8R9WA01D
Part No.:
GRM1555C1H8R9WA01D
Datasheet:
AnpuGRM1555C1H8R9WA01D.pdf
Description:
CAP CER 8.9PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
8.9 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1555C1H8R9WA01D on Anpu?
3. Are the GRM1555C1H8R9WA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1555C1H8R9WA01D?
Image GRM1555C1H8R9WA01D
Part Number GRM1555C1H8R9WA01D
Product Status Not For New Designs
Capacitance 8.9 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)