Murata Electronics GRM155C80J154KE01D
Part No.:
GRM155C80J154KE01D
Datasheet:
AnpuGRM155C80J154KE01D.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 6.3V X6S 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM155C80J154KE01D on Anpu?
3. Are the GRM155C80J154KE01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM155C80J154KE01D?
Image GRM155C80J154KE01D
Part Number GRM155C80J154KE01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)