Murata Electronics GRM155R60J334ME01J
Part No.:
GRM155R60J334ME01J
Datasheet:
AnpuGRM155R60J334ME01J.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0402
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM155R60J334ME01J on Anpu?
3. Are the GRM155R60J334ME01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM155R60J334ME01J?
Image GRM155R60J334ME01J
Part Number GRM155R60J334ME01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)