Murata Electronics GRM155R61A154ME19D
Part No.:
GRM155R61A154ME19D
Datasheet:
AnpuGRM155R61A154ME19D.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 10V X5R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM155R61A154ME19D on Anpu?
3. Are the GRM155R61A154ME19D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM155R61A154ME19D?
Image GRM155R61A154ME19D
Part Number GRM155R61A154ME19D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)