Murata Electronics GRM155R61A334ME15J
Part No.:
GRM155R61A334ME15J
Datasheet:
AnpuGRM155R61A334ME15J.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM155R61A334ME15J on Anpu?
3. Are the GRM155R61A334ME15J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM155R61A334ME15J?
Image GRM155R61A334ME15J
Part Number GRM155R61A334ME15J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)