Murata Electronics GRM1885C1H2R2CA01J
Part No.:
GRM1885C1H2R2CA01J
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGRM1885C1H2R2CA01J.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1885C1H2R2CA01J on Anpu?
3. Are the GRM1885C1H2R2CA01J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1885C1H2R2CA01J?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRM1885C1H2R2CA01J
Part Number GRM1885C1H2R2CA01J
Manufacturer Murata Electronics
Series GRM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)