Murata Electronics GRM1885C1H5R5CA01D
Part No.:
GRM1885C1H5R5CA01D
Datasheet:
AnpuGRM1885C1H5R5CA01D.pdf
Description:
CAP CER 5.5PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
5.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1885C1H5R5CA01D on Anpu?
3. Are the GRM1885C1H5R5CA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1885C1H5R5CA01D?
Image GRM1885C1H5R5CA01D
Part Number GRM1885C1H5R5CA01D
Product Status Not For New Designs
Capacitance 5.5 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)