Murata Electronics GRM1885C1H5R6CA01J
Part No.:
GRM1885C1H5R6CA01J
Datasheet:
AnpuGRM1885C1H5R6CA01J.pdf
Description:
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1885C1H5R6CA01J on Anpu?
3. Are the GRM1885C1H5R6CA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1885C1H5R6CA01J?
Image GRM1885C1H5R6CA01J
Part Number GRM1885C1H5R6CA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 5.6 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)