Murata Electronics GRM1885C2A132JA01D
Part No.:
GRM1885C2A132JA01D
Datasheet:
AnpuGRM1885C2A132JA01D.pdf
Description:
CAP CER 1300PF 100V C0G/NP0 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
1300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1885C2A132JA01D on Anpu?
3. Are the GRM1885C2A132JA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1885C2A132JA01D?
Image GRM1885C2A132JA01D
Part Number GRM1885C2A132JA01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)