Murata Electronics GRM1885C2A330JA01J
Part No.:
GRM1885C2A330JA01J
Datasheet:
AnpuGRM1885C2A330JA01J.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1885C2A330JA01J on Anpu?
3. Are the GRM1885C2A330JA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1885C2A330JA01J?
Image GRM1885C2A330JA01J
Part Number GRM1885C2A330JA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)