Murata Electronics GRM1886T1H560JD01D
Part No.:
GRM1886T1H560JD01D
Datasheet:
AnpuGRM1886T1H560JD01D.pdf
Description:
CAP CER 56PF 50V T2H 0603
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
T2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM1886T1H560JD01D on Anpu?
3. Are the GRM1886T1H560JD01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1886T1H560JD01D?
Image GRM1886T1H560JD01D
Part Number GRM1886T1H560JD01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient T2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)