Murata Electronics GRM188C81C474KA12D
Part No.:
GRM188C81C474KA12D
Datasheet:
AnpuGRM188C81C474KA12D.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X6S 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188C81C474KA12D on Anpu?
3. Are the GRM188C81C474KA12D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188C81C474KA12D?
Image GRM188C81C474KA12D
Part Number GRM188C81C474KA12D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)