Murata Electronics GRM188R61A124JA01J
Part No.:
GRM188R61A124JA01J
Datasheet:
AnpuGRM188R61A124JA01J.pdf
Description:
CAP CER 0.12UF 10V X5R 0603
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R61A124JA01J on Anpu?
3. Are the GRM188R61A124JA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R61A124JA01J?
Image GRM188R61A124JA01J
Part Number GRM188R61A124JA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.12 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)