Murata Electronics GRM188R71A154JA01D
Part No.:
GRM188R71A154JA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGRM188R71A154JA01D.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R71A154JA01D on Anpu?
3. Are the GRM188R71A154JA01D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R71A154JA01D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRM188R71A154JA01D
Part Number GRM188R71A154JA01D
Manufacturer Murata Electronics
Series GRM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)