Murata Electronics GRM188R71A184MA01J
Part No.:
GRM188R71A184MA01J
Datasheet:
AnpuGRM188R71A184MA01J.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 10V X7R 0603
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R71A184MA01J on Anpu?
3. Are the GRM188R71A184MA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R71A184MA01J?
Image GRM188R71A184MA01J
Part Number GRM188R71A184MA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.18 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)