Murata Electronics GRM188R71C154JA01J
Part No.:
GRM188R71C154JA01J
Datasheet:
AnpuGRM188R71C154JA01J.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R71C154JA01J on Anpu?
3. Are the GRM188R71C154JA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R71C154JA01J?
Image GRM188R71C154JA01J
Part Number GRM188R71C154JA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)