Murata Electronics GRM188R71C184MA01D
Part No.:
GRM188R71C184MA01D
Datasheet:
AnpuGRM188R71C184MA01D.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R71C184MA01D on Anpu?
3. Are the GRM188R71C184MA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R71C184MA01D?
Image GRM188R71C184MA01D
Part Number GRM188R71C184MA01D
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.18 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)