Murata Electronics GRM188R72A153JAC4D
Part No.:
GRM188R72A153JAC4D
Datasheet:
AnpuGRM188R72A153JAC4D.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R72A153JAC4D on Anpu?
3. Are the GRM188R72A153JAC4D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R72A153JAC4D?
Image GRM188R72A153JAC4D
Part Number GRM188R72A153JAC4D
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)