Murata Electronics GRM188R72A183KAC4J
Part No.:
GRM188R72A183KAC4J
Datasheet:
AnpuGRM188R72A183KAC4J.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0603
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R72A183KAC4J on Anpu?
3. Are the GRM188R72A183KAC4J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R72A183KAC4J?
Image GRM188R72A183KAC4J
Part Number GRM188R72A183KAC4J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)