Murata Electronics GRM188R72A221JA01J
Part No.:
GRM188R72A221JA01J
Datasheet:
AnpuGRM188R72A221JA01J.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R72A221JA01J on Anpu?
3. Are the GRM188R72A221JA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R72A221JA01J?
Image GRM188R72A221JA01J
Part Number GRM188R72A221JA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)