Murata Electronics GRM188R72A561JA01D
Part No.:
GRM188R72A561JA01D
Datasheet:
AnpuGRM188R72A561JA01D.pdf
Description:
CAP CER 560PF 100V X7R 0603
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM188R72A561JA01D on Anpu?
3. Are the GRM188R72A561JA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R72A561JA01D?
Image GRM188R72A561JA01D
Part Number GRM188R72A561JA01D
Product Status Not For New Designs
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)