Murata Electronics GRM2165C2A112JA01D
Part No.:
GRM2165C2A112JA01D
Datasheet:
AnpuGRM2165C2A112JA01D.pdf
Description:
CAP CER 1100PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
1100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM2165C2A112JA01D on Anpu?
3. Are the GRM2165C2A112JA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2165C2A112JA01D?
Image GRM2165C2A112JA01D
Part Number GRM2165C2A112JA01D
Product Status Active
Capacitance 1100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)