Murata Electronics GRM2166P1H9R0DZ01D
Part No.:
GRM2166P1H9R0DZ01D
Datasheet:
AnpuGRM2166P1H9R0DZ01D.pdf
Description:
CAP CER 9PF 50V P2H 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
9 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
P2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM2166P1H9R0DZ01D on Anpu?
3. Are the GRM2166P1H9R0DZ01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM2166P1H9R0DZ01D?
Image GRM2166P1H9R0DZ01D
Part Number GRM2166P1H9R0DZ01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 9 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient P2H
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)