Murata Electronics GRM219R71H334KA88J
Part No.:
GRM219R71H334KA88J
Datasheet:
AnpuGRM219R71H334KA88J.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM219R71H334KA88J on Anpu?
3. Are the GRM219R71H334KA88J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM219R71H334KA88J?
Image GRM219R71H334KA88J
Part Number GRM219R71H334KA88J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)