Murata Electronics GRM3195C2A512JA01D
Part No.:
GRM3195C2A512JA01D
Datasheet:
AnpuGRM3195C2A512JA01D.pdf
Description:
CAP CER 5100PF 100V C0G/NP0 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM3195C2A512JA01D on Anpu?
3. Are the GRM3195C2A512JA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM3195C2A512JA01D?
Image GRM3195C2A512JA01D
Part Number GRM3195C2A512JA01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 5100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)