Murata Electronics GRM31A5C2E102JWA1D
Part No.:
GRM31A5C2E102JWA1D
Datasheet:
AnpuGRM31A5C2E102JWA1D.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1206
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM31A5C2E102JWA1D on Anpu?
3. Are the GRM31A5C2E102JWA1D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM31A5C2E102JWA1D?
Image GRM31A5C2E102JWA1D
Part Number GRM31A5C2E102JWA1D
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)