Murata Electronics GRM31B7U3A561JW31L
Part No.:
GRM31B7U3A561JW31L
Datasheet:
AnpuGRM31B7U3A561JW31L.pdf
Description:
CAP CER 560PF 1KV U2J 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM31B7U3A561JW31L on Anpu?
3. Are the GRM31B7U3A561JW31L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM31B7U3A561JW31L?
Image GRM31B7U3A561JW31L
Part Number GRM31B7U3A561JW31L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)