Murata Electronics GRM55DR7LV334KW01L
Part No.:
GRM55DR7LV334KW01L
Datasheet:
AnpuGRM55DR7LV334KW01L.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 630V X7R 2220
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRM55DR7LV334KW01L on Anpu?
3. Are the GRM55DR7LV334KW01L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM55DR7LV334KW01L?
Image GRM55DR7LV334KW01L
Part Number GRM55DR7LV334KW01L
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)