Murata Electronics GRT1885C1E472JA02D
Part No.:
GRT1885C1E472JA02D
Datasheet:
AnpuGRT1885C1E472JA02D.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRT1885C1E472JA02D on Anpu?
3. Are the GRT1885C1E472JA02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT1885C1E472JA02D?
Image GRT1885C1E472JA02D
Part Number GRT1885C1E472JA02D
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)