Murata Electronics GRT188C81C105ME13D
Part No.:
GRT188C81C105ME13D
Datasheet:
AnpuGRT188C81C105ME13D.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X6S 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRT188C81C105ME13D on Anpu?
3. Are the GRT188C81C105ME13D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT188C81C105ME13D?
Image GRT188C81C105ME13D
Part Number GRT188C81C105ME13D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)