Murata Electronics GRT188R72A332KE01D
Part No.:
GRT188R72A332KE01D
Datasheet:
AnpuGRT188R72A332KE01D.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRT188R72A332KE01D on Anpu?
3. Are the GRT188R72A332KE01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT188R72A332KE01D?
Image GRT188R72A332KE01D
Part Number GRT188R72A332KE01D
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)