Murata Electronics GRT21BR60J335KE13K
Part No.:
GRT21BR60J335KE13K
Datasheet:
AnpuGRT21BR60J335KE13K.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0805
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRT21BR60J335KE13K on Anpu?
3. Are the GRT21BR60J335KE13K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT21BR60J335KE13K?
Image GRT21BR60J335KE13K
Part Number GRT21BR60J335KE13K
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)