Murata Electronics GRT31CC81H155KE01L
Part No.:
GRT31CC81H155KE01L
Datasheet:
AnpuGRT31CC81H155KE01L.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X6S 1206
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GRT31CC81H155KE01L on Anpu?
3. Are the GRT31CC81H155KE01L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRT31CC81H155KE01L?
Image GRT31CC81H155KE01L
Part Number GRT31CC81H155KE01L
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)