Murata Electronics RDE5C2A181J0M1H03A
Part No.:
RDE5C2A181J0M1H03A
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuRDE5C2A181J0M1H03A.pdf
Description:
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
RDE
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
1. How to order RDE5C2A181J0M1H03A on Anpu?
3. Are the RDE5C2A181J0M1H03A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RDE5C2A181J0M1H03A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RDE5C2A181J0M1H03A
Part Number RDE5C2A181J0M1H03A
Manufacturer Murata Electronics
Series RDE
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)