National Semiconductor LM3673TL-1.875/NOPB
Part No.:
LM3673TL-1.875/NOPB
Manufacturer:
National Semiconductor
Package:
5-WFBGA, DSBGA
Datasheet:
AnpuLM3673TL-1.875/NOPB.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.875V 350MA 5DSBGA
Manufacturer:
National Semiconductor
Series:
Package/Case:
5-WFBGA, DSBGA
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
2.7V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.875V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
350mA
Frequency - Switching:
2MHz
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
5-DSBGA (1.5x1.2)
1. How to order LM3673TL-1.875/NOPB on Anpu?
3. Are the LM3673TL-1.875/NOPB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM3673TL-1.875/NOPB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LM3673TLX-1.5/NOPB LM3673TL-1.875/NOPB
Part Number LM3673TLX-1.5/NOPB LM3673TL-1.875/NOPB
Manufacturer National Semiconductor National Semiconductor
Series - -
Package/Case 5-WFBGA, DSBGA 5-WFBGA, DSBGA
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Function Step-Down Step-Down
Output Configuration Positive Positive
Topology Buck Buck
Output Type Fixed Fixed
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 2.7V 2.7V
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V 1.875V
Voltage - Output (Max) - -
Current - Output 350mA 350mA
Frequency - Switching 2MHz 2MHz
Synchronous Rectifier Yes Yes
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (TA) -30°C ~ 85°C (TA)