Nexperia USA Inc. MM5Z12VT5GF
Part No.:
MM5Z12VT5GF
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
AnpuMM5Z12VT5GF.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 300MW SOD523
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
MM5Z
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-523
1. How to order MM5Z12VT5GF on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MM5Z12VT5GF is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MM5Z12VT5GF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z12VT5GF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z12VT5GF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z12VT5GF
Part Number MM5Z12VT5GF
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series MM5Z
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature 150°C (TJ)