Nexperia USA Inc. PESD24VF1BLYL
Part No.:
PESD24VF1BLYL
Package:
SOD-882
Datasheet:
AnpuPESD24VF1BLYL.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 17VC DFN1006-2
Package/Case:
SOD-882
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
24.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:
0.3pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DFN1006-2
1. How to order PESD24VF1BLYL on Anpu?
3. Are the PESD24VF1BLYL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PESD24VF1BLYL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PESD24VF1BLYL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PESD24VF1BLYL
Part Number PESD24VF1BLYL
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-882
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 24.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse -
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 0.3pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)