Nexperia USA Inc. PESD30VF1BSFYL
Part No.:
PESD30VF1BSFYL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AnpuPESD30VF1BSFYL.pdf
Description:
PESD30VF1BSF/SOD962-2/SOD962-2
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20.5V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
HDMI, Telecom, USB
Capacitance @ Frequency:
0.19pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DSN0603-2
1. How to order PESD30VF1BSFYL on Anpu?
3. Are the PESD30VF1BSFYL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PESD30VF1BSFYL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PESD30VF1BSFYL
Part Number PESD30VF1BSFYL
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 20.5V (Typ)
Power - Peak Pulse -
Power Line Protection No
Applications HDMI, Telecom, USB
Capacitance @ Frequency 0.19pF @ 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)