Nexperia USA Inc. PESD3V3L5UF,115
Part No.:
PESD3V3L5UF,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
AnpuPESD3V3L5UF,115.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6XSON
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
6-XFDFN
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
5
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
25W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
22pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-XSON, SOT886 (1.45x1)
1. How to order PESD3V3L5UF,115 on Anpu?
3. Are the PESD3V3L5UF,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PESD3V3L5UF,115?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PESD3V3L5UF,115
Part Number PESD3V3L5UF,115
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case 6-XFDFN
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 5
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 25W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 22pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)